Книжкова полиця

Ці книжки видані навчально-реабілітаційним центром «Джерело» - вони присвячені проблематиці допомоги дітям з особливими потребами, включаючи дітей з розладами спектру аутизму. Ви можете придбати/замовити їх через інтернет-магазин «Академічна книгарня» (www.akbooks.com.ua) або ж безпосередньо в центрі «Джерело».

За детальнішою інформацією звертайтеся на нашу електронну скриньку autism.spectrum.ua@gmail.com

РОЗЛАДИ СПЕКТРУ АУТИЗМУ в запитаннях та відповідях

Олег Романчук

РОЗЛАДИ СПЕКТРУ АУТИЗМУ в запитаннях та відповідях

Ця книжка є маленьким путівником, своєрідним «вступним курсом» у світ дітей з аутизмом, синдромом Аспергера та іншими формами розладів спектру аутизму (РСА). У зрозумілій, доступній формі та відповідно до сучасних наукових знань вона дає відповіді на основні питання, з якими стикаються батьки та фахівці, стосовно причин, виявів, діагностики та допомоги дітям з РСА. Але насамперед книжка сфокусована на поясненні світосприйняття, особливостей дітей з РСА, без розуміння яких ми справді не можемо встановити контакт, увійти в діалог з ними, допомогти їм у житті. Книжка буде корисною як для батьків дітей з РСА, так і для широкого кола фахівців - педагогів, психологів, логопедів, лікарів, загалом усім, хто турбується про розвиток дітей з особливими потребами.

Замовити книгу РОЗЛАДИ СПЕКТРУ АУТИЗМУ в запитаннях та відповідях

Неповносправна дитина в сім'ї та в суспільстві

Олег Романчук

Неповносправна дитина в сім'ї та в суспільстві

Сім'я є основним середовищем життя кожної дитини і неповносправної зокрема, вплив сімейних факторів на розвиток та майбутнє дитини є визначальним. Втім сім'я не існує сама по собі - вона тісно вплетена в соціальну мережу мікро- та макросоціального середовища, а тому досвід сім'ї, у значній мірі визначається соціальними факторами. Дана книга досліджує роль сімейних та соціальних факторів у житті дитини з особливими потребами, розглядаючи неповносправність чи хронічну хворобу як складну реальність, яка визначається взаємним впливом кожної з ланок біо-психо-соціальнього ланцюжка факторів. Отож, щоб допомогти дитині з особливими потребами розвиватися, прожити максимально повноцінне життя, ми повинні дивитися цілісно на досвід дитини, а відповідно вийти за рамки виключно біомедичних втручань, доповнити їх необхідними психосоціальними. І власне одним з найважливіших завдань допомоги дітям з особливими потребами є надання психосоціальної підтримки їх сім'ям - розвитку сімейно-центрованих моделей та програм послуг. "Щоб допомогти дитині - ми покликані допомогти її сім'ї", - в цьому, мабуть, основна думка книги. Книга побудована на аналізі та представлені світового досвіду розвитку послуг для сімей дітей з особливими потребами та на представленні досвіду впровадження сімейно-центрованих програм у навчально-реабілітаційному центрі "Джерело" у Львові.

Книжка призначена для широкого кола фахівців - педагогів, психологів, лікарів, соціальних працівників, реабілітологів та загалом усіх, хто цікавиться проблематикою виховання, навчання та реабілітації дітей з особливими потребами.

 

Гіперактивний розлад з дефіцитом уваги у дітей

Олег Романчук

Гіперактивний розлад з дефіцитом уваги у дітей

Книга присвячена одному з найпоширеніших поведінкових розладів дитинства - гіперактивному розладу з дефіцитом уваги. В ній синтезовано сучасні наукові знання та практичний досвід допомоги дітям з цим розладом. Велику увагу присвячено аналізу сучасних наукових знань щодо природи розладу, його етіології, патогенезу та клінічної картини. Детально висвітлені питання діагностики та терапії - зокрема допомоги батькам дітей з ГРДУ, підходам в системі освіти та питанням медикаментозної терапії. Книга спростовує багато поширених міфів щодо цього одного з найбільш досліджених дитячих розладів та пропонує цілісну модель допомоги дітям з ГРДУ та їх сім'ям, що базується на сучасних наукових знаннях. Дану модель представлено з огляду на можливість її інтеграції в українській суспільній реальності - книга відображає також практичний досвід роботи програми для дітей з поведінковими розладами навчально-реабілітаційного центру „Джерело", що у Львові.

Книжка призначена для широкого кола фахівців - педагогів, психологів, психіатрів та психотерапевтів, дитячих та сімейних лікарів та загалом усіх, хто цікавиться проблематикою психічного здоров'я дітей, вихованням та навчанням дітей з особливими потребами.

Гіперактивний розлад з дефіцитом уваги у дітей.

Є. Суковський

Гіперактивний розлад з дефіцитом уваги у дітей.

Порадник для батьків.