ЛАСКАВО ПРОСИМО ДО ГОЛЛАНДІЇ

Мене часто просять описати переживання, пов'язані з появою в сім'ї неповносправної дитини. Для тих, хто сам цього не пережив і не може зрозуміти, чи уявити, що це таке,

це як...

Період чекання дитини подібний до планування вимріяної чарівної подорожі до Італії. Ви купуєте купу довідників та будуєте чарівні плани. Колізей. Скульптура Давида Мікеланджело. Гондоли у Венеції. Вивчаєте декілька фраз італійською. Це все вас вельми захоплює.

Врешті після місяців приготувань нарешті настає омріяний день. Ви збираєте валізи і вирушаєте в дорогу. За кілька годин літак приземляється. Заходить стюардеса і каже: «Ласкаво просимо до Голландії!»

- «Голландії!? Що ви маєте на увазі? Ми летіли до Італії! Все своє життя ми мріяли про Італію! І зараз ми маємо бути в Італії!»

- «Несподівано змінився розклад польотів. Ви приземлилися в Голландії і тут маєте залишитися. Назад дороги немає...»

І ви залишаєтеся. Ви змушені залишитися. Тепер ви купуєте інші довідники і вивчаєте зовсім іншу мову. Але, якщо глянути з іншого боку, то в Голландії ви зустрічаєте людей, яких в іншому місці ніколи б не зустріли.

ЦЕ ПРОСТО ІНШЕ МІСЦЕ.

Ритм життя там повільніший, ніж в Італії, і там не так барвисто. Але трохи поживши, ви оглядаєтеся і бачите, що у Голландії є оригінальні вітряки, у Голландії є тюльпани. У Голландії є картини Рембрандта...

Втім коли всі, кого ви знаєте, їдуть до «вашої» вимріяної Італії і повертаються з неї, ви не раз собі думаєте: «Так, ми також там мали бути. Ми так планували». І жаль від цього ніколи не зникне, бо втрата мрій завжди є болісною.

Але якщо ви все своє життя будете оплакувати те, що вам не судилося потрапити до Італії, то ніколи не зможете вповні зрозуміти, яким чудовим краєм є Голландія.

Emily Pearl Kingsley

Назад