Електронна бібліотека

АУТИЗМ? А ЩО ЦЕ ТАКЕ?

Згідно зі статистикою, діагноз «аутизм» трапляється досить часто: один випадок на 100–160 дітей. Про те, як визначити, чи ваша дитина не захворіла на цю недугу, як правильно її лікувати та яка доля на неї чекає, для читачів «ДУ» розповіли координатор програми психічного здоров’я ВООЗ Ігор Марценковський і старший науковий працівник українського Інституту психіатрії Яна Бікшаєва.

Детальніше »

Дитячий аутизм: особливі діти з особливими потребами

І.А. Марценковський, д.м.н.

Багато хто з нас знає про таке захворювання, як аутизм, але не кожен може собі уявити весь жах і розпач, у якому живуть батьки цих «особливих дітей». Маленький уривок зі спогадів матері хлопчика, який живе у своєму власному світі, дає змогу трохи наблизитися до розуміння цієї проблеми.

«Я нічого не помічаю довкола, навіть того, що вже кричу на весь дім, сподіваючись побачити хоча б якусь реакцію з боку моєї дитини. Він сидить перед телевізором і вкотре з ранку до вечора переглядає свій улюблений мультфільм. Вимкнути телевізор неможливо, бо дитина починає ридати, і це може тривати годинами.

Детальніше »

АУТИЗМ: ПРОБЛЕМИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ

К.О.Островська

У навчальному посібнику викладено сучасні погляди на теорію і практику проблеми загальних розладів розвитку (аутизму) у дітей, розглянуто медико-психологічні концепції загальних розладів розвитку, представлено різні форми психологічної, соціальної допомоги аутистичним дітям та їх родинам, наведено схему психологічної діагностики аутизму та сформульовані основні засади створення індивідуальних корекційних програм для аутистичних дітей. Навчальний посібник рекомендований для студентів психологічних відділень вищих навчальних закладів освіти, практичних психологів, педагогів, дефектологів, психіатрів, дитячих лікарів.

РАННЄ ВТРУЧАННЯ ДЛЯ ДІТЕЙ З РОЗЛАДАМИ СПЕКТРУ АУТИЗМУ

РАННЄ ВТРУЧАННЯ ДЛЯ ДІТЕЙ З РОЗЛАДАМИ СПЕКТРУ АУТИЗМУ РАННЄ ВТРУЧАННЯ ДЛЯ ДІТЕЙ З РОЗЛАДАМИ СПЕКТРУ АУТИЗМУ (329.5 kB)

Не оплакуйте нас

Звернення до батьків дітей з аутизмом Джима Синклера, дорослого чоловіка з аутизмом

Батьки часто розповідають, що довідатися про те, що у їхньої дитини аутизм, було найважчою подією у їхньому житті. Неаутисти вважають, що аутизм - це велике горе, а досвід батьків - безперервна смуга розчарувань на всіх етапах життя сім'ї та дитини.

Але це горе викликане зовсім не аутизмом дитини. Це горе пов'язане з втратою нормальної дитини, якою, як сподівалися, вона мала бути. Втрата уявлень і розчарувань батьків та невідповідність між тим, чого батьки чекають від дитини такого віку, та реальним розвитком їхньої власної дитини викликають більший стрес і страждання, ніж реальні труднощі життя разом із дитиною з аутизмом. (...)

Детальніше »

Ласкаво просимо до Голландії

Emily Pearl Kingsley

Мене часто просять описати переживання, пов'язані з появою в сім'ї неповносправної дитини. Для тих, хто сам цього не пережив і не може зрозуміти, чи уявити, що це таке,

Детальніше »